charity: water THE SPRING

charity: water THE SPRING to organizacja non-profit dostarczająca czystą i bezpieczną wodę pitną ludziom w krajach rozwijających się. Ich misją od 2006 roku jest zakończenie globalnego kryzysu wodnego.

Dzięki charity: water 14,762,215 osób w 29 krajach uzyskało już dostęp do czystej wody.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wspieranie charity: water THE SPRING?

  • Ponieważ zanieczyszczona woda zabija więcej ludzi niż wszelkie formy przemocy, w tym wojna. 43% tych zgonów to dzieci poniżej piątego roku życia. Dostęp do czystej wody może każdego tygodnia uratować około 16 000 istnień ludzkich.
  • Kobiety (w tym nastolatki) w samej Afryce spędzają 40 miliardów godzin rocznie na spacerach po czystą wodę. Dostęp do czystej wody daje im czas na uprawę żywności, zarabianie pieniędzy i chodzenie do szkoły.
  • Toalety i czysta woda w szkołach oznaczają, że dziewczęta mogą chodzić do szkoły bez konieczności pozostawania w domu przez tydzień każdego miesiąca.
  • Kobiety odpowiadają za 72% wody zbieranej w Afryce Subsaharyjskiej. Dzięki dostępowi do czystej wody mogą skupić się na swojej przyszłości.
  • Ponieważ śledzą oni każdy zebrany dolar i pokazują projekty, które pomogłeś sfinansować za pomocą zdjęć i współrzędnych GPS.