Czym Smarować Tatuaż? 

Krem do tatuażu? Maść? A może żel?

Jesteśmy przyzwyczajeni do smarowania tatuaży kremami, ale czy są one najlepsze? Sprawdźmy to!

Porównaliśmy kilka najważniejszych rzeczy na jakie musimy zwrócić uwagę podczas dbania o nowy tatuaż. 

Ból podczas smarowania tatuażu. 

Aplikacja produktów do tatuażu na świeżo wytatuowaną, podrażnioną skórę może być bardzo bolesna. Większość z nas nienawidzi tego procesu, ponieważ skóra po sesji tatuowania jest zazwyczaj zaczerwieniona, opuchnięta i wrażliwa.

Kremy i maści do tatuażu są zwykle dość gęste i tłuste. Niestety ich konsystencja utrudnia rozsmarowywanie, zwłaszcza na większych tatuażach.

Na szczęście kremy i maści to nie jedyne kosmetyki do tatuażu obecnie dostępne na rynku. 

Na przykład Żel do pielęgnacji tatuażu, który bardzo łatwo się nakłada i daje przyjemne uczucie chłodu w trakcie i po aplikacji. Dzięki temu jest świetną, bezbolesną alternatywą dla kremów i maści do tatuażu.

Ile produktu nakładać?

W przypadku świeżych tatuaży więcej produktu nie znaczy lepiej; większość kremów wymaga wmasowania w skórę, ponieważ pozostawienie grubej warstwy na wierzchu odcina dopływ powietrza i ‘’dusi’’ tatuaż wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Żelu nie trzeba wmasowywać w skórę, ponieważ sam się wchłania. Delikatna aplikacja wystarczy, aby rozprowadzić go po wytatuowanym miejscu.

Tak więc łatwo przedawkować krem, ale prawie niemożliwe jest przedawkowanie żelu.

jak smarować tatuaż meme

Co dzieje się z kremem do tatuażu i żelem 5 minut po aplikacji?

Gęste kremy zwykle wchłaniają się dłużej i pozostawiają lepką i tłustą warstwę na skórze. 

Z kolei żel do pielęgnacji tatuażu pozwala składnikom aktywnym szybko wchłonąć się w głąb skóry a na jej powierzchni tworzy lekką, przezroczystą warstwę, która chroni świeży tatuaż przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami, takimi jak bakterie, brud i włókna z ubrań. Nie jest tłusty, nie klei się, a tym samy nie brudzi ubrań. 

Decyzja należy do Ciebie ale lata doświadczeń w pielęgnacji tatuażu pozwalają nam na stwierdzenie, że to właśnie żel rozwiązuje wszystkie problemy świeżo wytatuowanych osób i przewyższa inne produkty do pielęgnacji tatuażu.

Żel do pielęgnacji świeżych tatuaży
Żel do pielęgnacji Tatuażu The Color Bright

0 komentarzy

Wyślij komentarz